An Evening of Rock Classics

Timo Kotipelto ja Pekka Heino – An Evening of Rock Classics -konsertti-illat
Stratovariuksen laulajana tunnettu Timo Kotipelto ja Brother Firetriben solisti Pekka Heino yhteiskeikoilla
Helmi-maaliskuussa 2019 toteutetun kiertueen synnyttämä ”projekti” saa tulevaisuudessa jatkoa myös muualla kuin konserttisaleissa.
An Evening of Rock Classics -konsertti-illat koostuvat molempien edustamien yhtyeiden materiaalista, mutta myös tunnetuista lainabiiseistä. Hardrock-iltojen säestyksestä vastaavat Kotipellon kanssa satoja duo-keikkoja ympäri maailmaa tehnyt kitaristi Jani Liimatainen sekä virtuoosimainen harmonikan soittaja Netta Skog.
Konsertti-illoissa solistit esiintyvät vuoroillaan, sekä myös yhtä aikaa:
Odotettavissa on täyslaidallinen tunnettuja hardrock-hittejä, joten luvassa on takuulla tuhti rokki-ilta salonkikelpoisissa olosuhteissa. Saa laulaa mukana!
Sahara tekee An Evening of Rock Classics -keikat yhteistyössä Dragonwhite Oy:n kanssa.
Laita jakoon
Muita uutisia:
BananaBand
12.03.2016
Se on Kaseva!
15.12.2015
Se on Kaseva!
15.12.2015
Neljä Ruusua – euforiaa syksyyn
19.10.2015
